Choď na obsah Choď na menu
 


Rain - drop - Young Living

rain-drop-oils2.jpg

Väčšina ľudí bude určite  súhlasiť s tým, že masáž  je upokojujúca,  uvoľňujúce a príjemná.  Technika Raindrop spája  použitie esenciálnych  olejov a špeciálnych  masážnych techník a  tým sa zvyšuje terapeutický účinok masáže.
Technika Raindrop je účinnou a neinvazívnou metódou, ktorá využíva harmonizačné vlastnosti niekoľkých kľúčových esenciálnych olejov a napomáha telu udržať, prípadne obnoviť prirodzený tvar chrbtice. Využíva sa aj na liečbu ťažkostí, ktoré nie sú priamo spojené s problémami s chrbticou, pri celkovom vyčerpaní, pocitoch disharmónie, nepohodlia, diskomfortu.
Vyvinutie Raindrop techniky
Techniku Raindrop vyvinul Gary Young. Spojil v nej aplikáciu deviatich terapeutických esenciálnych olejov na chodidlá a chrbticu so špeciálnymi masážnymi postupmi indiánskeho kmeňa Lakota a metódu Vita Flex bodov, ktorá má pre ľudský organizmus hlboký regeneračný a liečebný efekt spolu  s metódou „effleurage“ podľa Indiánov  z Lakoty.
Keď Gary navštívil indiánov z Lakoty, dozvedel sa od nich,  že pred viacerými generáciami, skôr, než vznikli americko-kanadské hranice, indiáni sa premiestnili na severnú časť Kanady do regiónov Saskatchen a Manito , aby mohli byť svedkami vzniku polárneho svetla –Aurora Borealis. Tí, ktorí boli chorí,alebo mali zdravotné problémy, boli postavení do predných radov pred polárne svetlo , ktoré zhlboka dýchali do seba. 
Lakotskí indiáni si mysleli, že Aurora Borealis je viditeľná a vzduch sa naplnil liečivou energiou. Vdýchli do seba energiu, mentálne ju prepustili pozdĺž  chrbtice, cez nervové kanály pričom  vizualizovali,  ako prenikne  do celého tela. Mnohí z chorých sa vyliečili vďaka tomuto cvičeniu. 
Keď vnzikli  hranice medzi Amerikou a Kanadou, migrácia nemohla  pokračovať do severných častí územia.
Indiáni začali mentálne cvičiť prúdenie  energie spolu s ľahkým , jemným hladkaním po tele , aby uvoľnili prúd energie pozdĺž  celého  tela. 
Effleurage
Gary hovorí, že on sám nevie, či „effleurage“ je to, čo  on sám aj učí,  (a čo nazval hladkanie páperím),  či pochádza pôvodne odtiaľ, ako sa dozvedel,  ale každopádne  patrí k tejto technike. Hovorí sa,  že indiáni ešte stále pokračujú cvičením  mentálneho prúdenia energie s kombináciou „effleurage“ .
Gary objavil , že vďaka spojeniu účinku esenciálnych olejov a špeciálnych masážnych techník je Raindrop ešte účinnejšou metódou než  bežná  masáž.
Od roku 1989 , keď bola oficiálne táto metóda uznaná ako terapia,  osvojili si  Raindrop technniku maséri, chiropraktici, osteopati a iní zdravotníci na celom svete , v prospech toho, aby v ich profesii kombinovali  túto metúdu na relax a vyrovnanie chrbtice .      
Štatistické overovanie
V roku 2001 David Stewart,PhD, robil  anketu s viac ako 2000 pracovníkmi zo zdravotníctva, a to  masérmi, aromaterapeutmi, aby urobili záver  vychádzajúci z  používania Raindrop techniky.
Dostal 422 odpovedí  z 14 tisíc ošetrení. Výsledky publikoval v odbornom časopise Astatisticalalidation of Raindrop technique s názvom “Štatistické overovanie Raindrop techniky“. Po anglicky na stránkach Life Sciense Publishing: www.lifesciencepublishers.com
Odpovedajúci hodnotili techniku :  87 % hodnotilo  pozitívne, 98%  prijemné, 89% dosiahli lepší nzdravotný stav , 86% mali lepšiu mentálny stav a 99% respondentov si chceli znova užívať masáž.

V súlade s francúzskym modelom 
V Raindrop technike použivanie neriedených esenciálnych olejov je v súlade s francúzskym aromaterapeutickým  modelom, ktorý je najširšie študovaný a aplikovaný  vo svete  vďaka 40 ročným  skúsenostiam v klinickej  praxi. Francúzi doporučujú  následné používanie čistých, neriedených olejov.

Oteplenie a sčervenanie pokožky
V priebehu masážnej techniky Raindrop používame neriedené esenciálne oleje  a môže sa stať, že pokožka sčervená  a  spôsobí  horúci pocit v tkanivách. Je to úplne bezpečné, netreba mať obavy. Ľudia, ktorí majú svetlú pokožku, alebo ľudia, u ktorých  je v organizme viac  toxínov sú  samozrejme citlivejší.
  Ak dochádza k sčervenaniu , alebo  k páleniu pokožky pri aplikácii,  treba zmierniť nepohodlný pocit  okamžitým použitím V6 rastlinného oleja (1-2 minúty nechať pôsobiť ) , ale môžeme použiť na riedenie aj iný kvalitný rastlinný olej,ako napr. jojoba, mandľový, kokosový olej .
Prechodné , mierne oteplenie pokožky počas Raindrop masáže je normálne. Je to podstatne miernejšie  zahriatie  než  pri  použití iných  masážnych krémov pre športovcov . Mnohí  si sčervenanie vysvetľujú ako alergickú rekciu, ale vysvetlenie spočíva v pôsobení na  škodlivé látky, ktoré sú usadené v tkanivách. O esenciálny olejoch je známe, že detoxikujú  nežiadúce látky v organizme.Takýto  čistiaci proces môže byť rýchly, niekdy aj okamžitý po aplikácii olejov.  

Zdravotnícki odborní pracovníci
Rad profesionálnych lekárov   v Spojených štátoch začlenili techniku Raindrop do svojej klinickej praxe a zistili, že je to vynikajúca metóda pre zmiernenie problémov spojených s ischiasom, skoliózou, kyfózou a chronickou bolesťou chrbta.
Dr.Ken Krieger, DC, praktický chiropraktik z Scottsdale , Arizonyhovorí: „ Ja, ako chiropraktik som presvedčený,  že s technikou Raindrop možno získať obrovské výsledky a mne osobne to stačí  na to , aby odborná literatúra o skolióze bola úplne  prepísaná a nanovo zdokumentovaná.“


Mikroorganizmy môžu pôsobiť krivenie chrbtice – skoliózu a ischias
Vedecké výskumy stále viac a viac   ukazujú, že niektoré mikroorganizmy , ktoré sa nachádzajú v blízkosti miechy ,prispievajú k deformite chrbtice. Tieto patogény pôsobujú  zápal, čo spôsobuje deformáciu chrbtice a skoliózu.
Po nakvapkaní olejčekov na chrbát pôsobia ako neinvazívna terapia zameraná na latentné patogény uložené pozdĺž chrbtice.  Dochádza tak k zmierneniu symptómov skoliózy, kyfózy a ďalších ochorení chrbta a zároveň k posilneniu imunitného systému.
Výskumníci  z Bonnskej univerzity zistili, že napr. varicellazoster vírus môže latentne umiestnený zostávať v priebehu celého života v spinálnych ganglionoch. V roku 2001 ďalší výskum potvrdil, že niektoré infekčné mikroorganizmy môžu byť  tiež príčinou  bolestí chrbtice  a zápalov.
Alistair Stirling a kolegovia  z Birmingham Royal ortopedickej nemocnice (Anglicko) zistili, že  pacienti s ťažkým ischiasom  , spôsobeným  gramnegatívnými  baktériami (najmä propionibacteriumacnes) a chronickou infekciou  vírusom low-grade, ktorá je spôsobuje zápaly chrbticového  okolia až   53%  z nich pozitívne reaguje   na esenciálne oleje a terapiu .
V Pasteurovho inštitutu  vo Francúzsku (The New England Journal of Medicine), vedci potvrdzujú, že tuberculosismycobacterium takisto prispieva k ochorenia chrbtice a k prípadným deformáciám.
 

Nasledujúce  prípravky Raindropu obsahujú mentol (mäta pieporná), eukalyptol (rozmarín), eukalyptus (E. radiata), linalool (majorán) a citral (citrónová tráva).

Šúdia z roku 2001z  Oregon State University Weber (Utah)  s D.Gary Youngom, s jeho kolegami, s  DianeHorneom,so  SueChaom  ukazuje, že oregano, tymian, bazalka a mäta pieporná  sú veľmi silné proti patogénom ,ako streptococcuspneumonia a ktoré spôsobujú množstvo ochorení u detí a sú zodpovedné za  oslabenie imunitného  systému a úmrtia u malých detí a seniorov.

Technika Raindrop je účinnou a neinvazívnou metódou, ktorá využíva  a protizápalove vlastnosti niekoľkých kľúčových esenciálnych olejov a napomáha telu udržať, prípadne obnoviť prirodzený tvar chrbtice.

 D. Gary Young vyvinul túto techniku s  harmonizačnými  účinkami - Raindrop - esenciálnych olejov, pričom  kládol veľký dôraz aj na   vytvorenie emocionálnej a duševnej rovnováhy .

Časť mozgovej kôry, tzv. amygdala    môže byť ovplyvnená len a iba vôňami. Tu sú uložené emócie a spomienky minulých rokov. Vzhľadom k tomu, že kvalitné  čisté éterické oleje sú schopné prekonať hematoencefalickú bariéru  (Krv a mozog) a stimulovať amygdalu, čím sa emócie vyplývajúce z minulých tráum, emocionálne rozrušenia, často  spomienky spôsobujúce  nešťastie  a ich dôsledky  dostanú na povrch vedomia na spracovanie.


Existuje mnoho fyzických  a emocionálných problémov, ktoré zmiznú hneď ako sa  k nim viazané emócie   dostanú do  vedomia a rozpustia sa. Pozitívne účinky Raindrop masáže každý  jednotlivec inak prežíva. Deti majú tendenciu reagovať rýchlejšie ako dospelí,  pretože nemajú  žiadne očakávania, čo by chceli zažiť, alebo čo ich čaká. Deti  milujú účinok  essenciálnych olejov a jemného  dotyku, často zaspia počas liečby, odovzdaním sa duchu mieru a harmónie.
Raindrop technika  pre všetkých je ozajstný zážitok,bez ohľadu na vek, skúsenosti, rovnako ako v prospech relaxu.


Raindrop  technika  a jej éterické oleje 
Je to non –invazívna technika v prospech zdravia chrbtice , je  to neoceniteľný  poklad   s lokálne použitými esenciálnymi olejmi.

Monokomponentné oleje :

• Oregano (Origanum vulgare, Origanum onites, minutiflorum Oregano, Origanum Majorana)
Silná, korenistá, intenzívna vôňa, citovo dáva pocit bezpečia.Má imunitný ochranný účinok a podporuje dýchací a tráviaci systém. . Stimuluje receptory, ktoré zabíjajú mikróby a pomáha rozpúšťať toxické látky na receptoroch .
 
• Tymián (Thymus vulgaris)
Má teplú, pikantnú, bylinnú arómu  so silným účinkom. Dokonca už aj  v staroveku poznali jeho liečivé účinky.Obsahuje veľké množstvo tymolu. Štúdie ukázali, že pomáha znižovať množstvo  baktérií v ústach.
Ako doplnok stravy tymian je jedným z najmocnejších zdrojov s  antioxidačným účinkom. Tymian podporuje dýchací, imunitný, tráviaci a nervový systém a ďalšie telesné funkcie.
Použitie: proti infekcii a stimuluje krvný obeh.
• Basil (Ocimum basilicum)
Uvoľňuje svalové napätie.Má silnú  korenistú arómu , čo oživuje  telo i dušu. Externe použitý osviežuje myseľ, v prípade únavy obnovuje  duševnú jasnosť.
Vmasírovaním uvoľňuje svaly pri športovaní. Stimuluje a posilňuje čuchový orgán. 

 

• Majorán (Origanum Majorana)
Posilňuje svaly. Stromovitá, korenistá, gáfrová aróma. Upokojujúci olej, ktorý môže otepliť telo i dušu. Upokojuje svaly po športe

 

• Mäta pieporná (Mentha piperita)
Podporuje hlbšie preniknutie iných olejov. Silná, čistá, čerstvá mäta aróma. To je jedna z najstarších a najrešpektovanejších byliniek, ktorá  vedie k dobrému tráveniu. 
Lekár Jean Valnet skúmal jej  účinky na pečeň a dýchacie cesty . Iné  vedecké štúdie  skúmali efekt na  chuťové a čuchové orgány s pozitívnym účinkom mäty piepornej.
Dr William N. Dember z University of Cincinnati skúmal účinky mäty piepornej a zistil, že má vplyv na zvýšenie  koncentrácie a na výkonnejšie myslenie .
Iný lekár, Alan Hirsch skúmal priamy účinok mäty piepornej na  nasýtenie, čo naznačuje, že mäta vplýva na pocit sýtosti .

 

Esenciálne olejové zmesi
• Valor
Štrukturálny harmonizér   koordinujúci ,zľaďujúci.
Vzácne éterické oleje vyrobené zo zmesí, ktoré pracujú telesne aj spirituálne   v zosilnení odvahy,smelosti, sebadôvery . Valor posilňuje vnútorné zdroje a pomáha nájsť duševnú rovnováhu.
Éterické oleje: smrek, ružové drevo, moroccan modrý harmanček, kadidlo.

• Aróma Siez
Uvoľňuje svaly a zmierňuje bolesť.
Ukľudňujúca zmes, ktorá sa používa v športe na namáhané svaly, upokoji naše telo. Zabezpečuje príjemný pocit v oblasti hlavy, krku a unavených nôh. Zmes éterických olejov má svalový relaxačný účinok,  stimuluje krvný obeh. Ideálne (nehody spôsobené z  únavy alebo stresu) pri napätí,  na zatvrdnuté , zapálené a bolestivé miesta.
Esenciálne oleje: bazalka, levanduľa, majorán, cyprusy, mäta pieporná.
Použitie 2-3 kvapky až dvakrát denne zriediť  čistým  rastlinným  olejom, jemne vmasírované na telo a do svalov.

Vypracovala: Mgr.Darina Šipošová, ID 1582562, Young Living

raindrop-oils-300x200.jpg

 
 

 

Kontakt

Mgr.Darina Šipošová

Dunajská Streda

ID 1582562

0903 660 344

darinasiposova@gmail.com

Mail listArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 6926
Mesiac: 211
Deň: 8